Ubezpieczenie OC Aviva

Logo Aviva

Możliwość zakupu ubezpieczenia OC daje również Aviva, dawniej znana jako Commercial Union.

Co ważne, ubezpieczenie samochodu Aviva można zakupić za pośrednictwem internetu, a na stronie ubezpieczyciela znajdują się wszystkie niezbędne informacje, które w skrócie przedstawiamy poniżej. Aviva to także wygodny kalkulator składek Aviva ubezpieczenia OC, który pozwala wyliczyć możliwie najniższe składki OC w Aviva.

Ubezpieczenie OC w AVIVA

Kalkulator OC AXA Direct Masz Dobre auto? Ubezpieczenie też ma znaczenie
 

Ubezpieczenie OC w Aviva można wykupić jako samodzielny produkt lub w pakiecie z ubezpieczeniem AC Aviva. Dodatkowo, można nabyć jeszcze inne ubezpieczenia, przydatne, jeśli jesteś kierowcą: ubezpieczenie assistance, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie szyb oraz ubezpieczenie ochrony prawnej.

Zanim przejdziemy do krótkiego omówienia każdego z nich, warto zaznaczyć, że wykupując ubezpieczenie OC Aviva, w razie zgłoszenia potrzeby, otrzymamy gratis ubezpieczenie Zielonej Karty. Do każdego ubezpieczenia OC i AC Aviva otrzymamy dodatkowo bezpłatne ubezpieczenie assistance w wariancie podstawowym.

Wypowiedzenie OC Aviva

Niezadowolony z OC Aviva? Tutaj przeczytasz kiedy można wypowiedzieć OC Aviva oraz jak prawidłowo to zrobić, tak, by dopełnić wszelkich formalności: Jak wypowiedzieć OC?

A tutaj można pobrać darmowy wzór wypowiedzenia OC: Zmień ubezpieczyciela! Pobierz Wypowiedzenie OC Aviva wzór

 

Przykładowe składki OC Aviva

Korzystając z internetowego narzędzia, jakim jest kalkulator OC Aviva obliczyliśmy przykładowe składki na ubezpieczenie OC dla trzech różnych kierowców. Oto ceny OC Aviva z naszych obliczeń:

Naszym pierwszym kierowcą jest dwudziestopięcioletnia kobieta, mieszkająca w Oświęcimiu, posiadająca prawo jazdy od 2007 roku, a także 30 procentową zniżkę na ubezpieczenie OC. Za ubezpieczenie OC Aviva dla swojego Opla Corsy 1.2 z 2007 roku pani ta zapłaci 589,00 zł.

Nasz drugi kierowca, trzydziestopięciolatek ze Świebodzina z 60 procentową zniżką na OC jest właścicielem Audi A3 1.9 TDI z 2003 roku. Za obowiązkowe ubezpieczenie OC Aviva swojego samochodu zapłaci 424,00 zł.

Mieszkaniec Poznania, czterdziestolatek z 50 procentową zniżką na OC z prawem jazdy od 1990 roku za ubezpieczenie OC Aviva swojego samochodu zapłaci 538,00 zł. Jeździ on Fordem Mondeo kombi z 2.0 TDCi z 2001 roku.

Zniżki OC AVIVA

Tym, którzy zakupią ubezpieczenie OC w Aviva firma zapewnia ochronę zniżek za bezszkodową jazdę (do 2 szkód przez 3 lata) i przenoszenie zniżek między małżonkami. Aviva uwzględnia też zniżki na OC uzyskane u poprzedniego ubezpieczyciela.

Interesującą propozycją jest możliwość przeniesienia zniżek z ubezpieczenia OC na AC. Przenoszenie zaczyna się od 20% zniżki na OC, wtedy można uzyskać 10% zniżki na ubezpieczenie AC. Jeśli mamy 30% zniżki na OC w Aviva, to możemy dostać 20% zniżki na AC w Aviva; i dalej analogicznie. I tak na przykład za 6 lat bezszkodowej jazdy możemy dostać w Aviva 60% zniżki na ubezpieczenie OC i 50% zniżki na ubezpieczenie AC.

Kalkulator OC Aviva 

Aviva daje możliwość wygodnego wyliczenia składki OC za pomocą kalkulatora. W ten sposób można szybko poznać ceny OC w Aviva.

Składkę ubezpieczenia OC w Aviva można rozbić na raty. W przypadku zakupu ubezpieczenia OC wraz z ubezpieczeniem AC może to być nawet 12 rat. Płatności można dokonać wybierając najwygodniejszą dla siebie formę: kartę kredytową, przelew elektroniczny, przelew w banku, przelew na poczcie, u listonosza lub kuriera – przy odbiorze dokumentów oraz za pośrednictwem stałego polecenia zapłaty.

Asistance

Ubezpieczenie Assistance w Aviva może zostać zawarte w jednym z 3 wariantów: podstawowym, rozszerzonym oraz maksymalnym. Ubezpieczenie w wariancie podstawowym dodawane jest gratis przy zakupie ubezpieczenia OC lub AC w Aviva. W jego ramach Aviva udziela pomocy w razie unieruchomienia samochodu w wyniku kolizji lub wypadku czy uszkodzenia przedniej szyby w samochodzie.

Ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty holowania (do 100 euro) oraz parkowania pojazdu na parkingu strzeżonym (do 20 euro). W wariancie rozszerzonym ubezpieczenia Assistance w Commmercial Union ubezpieczyciel udziela pomocy, kiedy samochód został unieruchomiony w przypadku kolizji, wypadku, uszkodzenia przedniej szyby, pożaru, wybuchu, działania sił przyrody, a także kradzieży, rabunku, rozboju, aktów wandalizmu i włamania lub jego próby. Świadczenia Aviva z tytułu tego ubezpieczenia to organizacja i pokrycie kosztów holowania (do 250 euro), parkowania pojazdu na parkingu strzeżonym (do 50 euro), odwiezienia kierowcy i pasażerów z miejsca wypadku (do 1.000 euro) czy złomowania pojazdu (limit do 250 euro).

Jeżeli awaria nastąpiła w odległości większej niż 40 km od domu, Aviva zobowiązuje się do naprawy samochodu na miejscu zdarzenia lub odholowania go do najbliższego warsztatu (limit do 250 euro).

Assistance w Aviva w wariancie maksymalnym zapewnia pomoc na drodze, taką jak holowanie, parkowanie samochodu na parkingu strzeżonym, nocleg dla osób podróżujących samochodem, odwiezienie osób podróżujących czy złomowanie, naprawa pojazdu na miejscu awarii czy odbioru pojazdu po naprawie. To także pomoc medyczna obejmująca m. in. zorganizowanie i pokrycie kosztów (do 5 000 euro) hospitalizacji, odwiedzin w szpitalu, transportu sanitarnego czy zwłok. Ubezpieczenie Assistance w Aviva w wariancie maksymalnym to także pomoc dodatkowa, czyli otwarcie samochodu, w przypadku zagubienia czy zatrzaśnięcia kluczyków czy dostarczenie paliwa w razie jego braku.


Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie NNW Aviva chroni zarówno podczas jazdy samochodem, jak i w czasie wsiadania i wysiadania z pojazdu. Można z niego także pokryć koszty operacji plastycznej do 1 000 euro.
W Aviva można ubezpieczyć również szyby w samochodzie, w ramach ubezpieczenia dodatkowego. Jego zakup możliwy jest wraz z ubezpieczeniem OC lub AC w Aviva. Ubezpieczenie szyb zakupione w Aviva obejmuje szybę czołową, tylną oraz szyby boczne. Ubezpieczyciel zobowiązuje się do szybkiego zorganizowania w dogodnym terminie naprawy lub wymiany uszkodzonych szyb w samochodzie. Co ważne, wykorzystując ubezpieczenie szyb, nie traci się zniżki w Aviva CU za bezszkodową jazdę.


Również jako ubezpieczenie dodatkowe funkcjonuje ubezpieczenie ochrony prawnej w Aviva. Jego zakup możliwy jest tylko wraz z ubezpieczeniem OC lub AC w Aviva Commercial Union. Przedmiotem tego ubezpieczenia jest ochrona prawna interesów właściciela samochodu oraz osób upoważnionych do kierowania tym samochodem. W ramach ubezpieczenia ochrony prawnej w Aviva można uzyskać fachowe porady prawne związane z posiadaniem, użytkowaniem lub sprzedażą samochodu, odpowiedź na zapytanie w terminie do 2 dni roboczych, pokrycie kosztów ochrony prawnej (adwokat, koszty procesowe i sądowe), dostęp do listy adwokatów i radców prawnych oraz zwrot kosztów ochrony prawnej.

Zobacz OWU Aviva 

Najtańsze ubezpieczenie samochodu

Aviva reklamuje się jako najtańszy ubezpieczyciel dla doświadczonych kierowców. Może warto więc skorzystać z kalkulatora składek Aviva i własnoręcznie sprawdzić, czy ich ubezpieczenie OC jest najtańsze?

Wybrane placówki Aviva w Polsce