Ubezpieczenie OC w TUiR Warta S.A.

Logo Warta

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta S.A. wśród swoich licznych produktów posiada także ubezpieczenie oc Warta.

Na stronie internetowej Grupy Ubezpieczeniowo Finansowej Warta opis pakietów, w jakich sprzedawane jest Warta oc znajdziemy wchodząc w dział produkty, a następnie w ubezpieczenia samochodu.

Ubezpieczenie OC Warta

 

Kalkulator OC AXA Direct Masz Dobre auto? Ubezpieczenie też ma znaczenie

 

Ubezpieczenie OC Warta można nabyć w jednym z dwóch pakietów: LPS STANDARD oraz LPS KOMFORT. Zanim jednak przyjrzymy się szczegółowo każdemu z nich i spróbujemy wyliczyć składkę oc w Warcie i poznać ceny oc, należy wspomnieć, że Warta określa profil klienta, do którego kieruje swoje pakietowe ubezpieczenia samochodowe. Osoba taka musi mieć ukończony 25 rok życia, w przyszłości korzystałaby ze zniżek z tytułu bonus-malus i w ostatnich dwóch latach dotychczasowego ubezpieczenia zgłaszała najwyżej jedną szkodę z tytułu autocasco.

Ponadto ubezpieczany samochód musi być określonego rodzaju oraz określonej marki i modelu, a przy tym nie może być starszy niż 2 lata ( w przypadku pakietu LPS KOMFORT) lub nie starszy niż 4 lata ( w przypadku pakietu LPS STANDARD). Bardziej szczegółowych informacji na ten temat na stronie nie ma. Ponadto określone jest przeznaczenie pojazdu, który może być ubezpieczony: samochód nie może być wykorzystywany do jazd próbnych, wyścigowych, konkursowych i treningów do tych jazd, zarobkowego wynajmu, a także nie może być rekwizytem.

Jeśli spełniamy te warunki możemy przyjrzeć się dokładniej ofercie ubezpieczeń oc w Warcie. Trzeba jednak przyznać, że oferta ubezpieczeń oc i ich opcjonalnych uzupełnień została wyjaśniona w stosunkowo mało przystępny sposób.

Wypowiedzenie OC Warta

Oczywiście, ubezpieczenie OC Warta może okazać się dla nas nieatrakcyjne. Należy wtedy pomyśleć o tym, by wypowiedzieć OC Warta.

Niezadolwolony z OC Warta? Pobierz Wypowiedzenie OC Warta (wzór)

Tutaj przeczytasz kiedy można wypowiedzieć OC Warta i jak należy to prawidłowo zrobić: Jak wypowiedzieć umowę OC? 

Pakiety OC Warta

W pierwszym z dostępnych pakietów otrzymujemy ubezpieczenie oc Warta, wybrany wariant ubezpieczenia Autocasco Warta STANDARD oraz NNW STANDARD z sumą ubezpieczenia 3000 zł, a także ubezpieczenie Assistance w wariancie S1. Niestety, z informacji na stronie www ubezpieczyciela nie sposób dowiedzieć się, co kryje się za „wariantem S1” ubezpieczenia Assistance, poza tym, że poprzez kontakt z Centrum Alarmowym WARTY gwarantuje ono otrzymanie m.in. bezpłatnej usługi holowania w razie wypadku. Autocasco w tym pakiecie można wybierać pomiędzy opcją Autocasco STANDARD (ACS), a Autocaso STANDARD (ACS) z rozszerzeniem o całkowite zniesienie procentowego pomniejszania wartości części (wariant bez amortyzacji).

Po dodatkowych opłatach do tego pakietu z oc można nabyć jeszcze ubezpieczenie NNW KOMFORT, Assistance S2, S3, S4 (niestety, skróty nadal pozostają zagadką) oraz WAS, czyli Warta Auto Szyby. Do tego ostatniego ubezpieczenia również nie podano szczegółowych warunków.


Drugi pakiet OC Warta to LPS KOMFORT. Składa się na niego ubezpieczenie oc, wybrany wariant ubezpieczenia Autocasco KOMFORT oraz NNW STANDARD z sumą ubezpieczenia 5000 zł, a także ubezpieczenia Assistance w wariancie S1, S2 i S3. Autocasco w tym wariancie to do wyboru: Autocasco KOMFORT (ACK) lub Autocasco KOMFORT (ACK) z dodatkową opcją Gwarantowanej Sumy Ubezpieczenia (GSU 3 lata). Po dodatkowych opłatach do tego pakietu z oc można nabyć jeszcze ubezpieczenie NNW KOMFORT, S4 lub ubezpieczenie szyb WAS.

Wysokość składki OC Warta

Składki oc Warta można  rozłożyć na raty, do czterech rat. A więc można nabyć OC Warta na 2 raty oraz OC Warta na 4 raty. Dla wielu osób taka możliwość ratalnej płątności za ubezpieczenie OC Warta to duże udogodnienie.

Kalkulator OC Warta 

Aby poznać wysokość składki oc w Warcie należy skontaktować się z przedstawicielem firmy, gdyż nie ma czegoś takiego jak kalkulator OC Warta. Można to zrobić wypełniając na stronie internetowej specjalny formularz i podając swoje dane, m. in. numer telefonu. Warta kalkulator na pewno cieszyłby się sporym ainteresowaniem Klientów, szczególnie ich młodszej, buszującej po internecie części. Szkoda, że na stronie nie znajdziemy nic co przypominałoby choć najprostszy licznik OC.

Kalkulator OC AXA Direct Masz Dobre auto? Ubezpieczenie też ma znaczenie

Placówki Warta