Ubezpieczenie OC w AXA Direct

Oblicz składkę »

Logo Axa Direct

AXA Direct swoje obowiązkowe ubezpieczenie OC sprzedaje w systemie direct, przez internet bądź telefon. Do głównych zalet tego sposobu zakupu ubezpieczenia samochodu AXA należy atrakcyjna cena - taki zakup bywa promowany nawet dwudziestoprocentową zniżką na ubezpieczenie OC.


Przykładowe składki OC AXA DIRECT

Skorzystaliśmy z dostępnego w internecie kalkulatora OC AXA, by obliczyć przykładowe składki na ubezpieczenie OC dla trzech różnych kierowców. Oto wynikające z naszych kalkulacji przykładowe ceny OC Axa Direct:

Pierwszym kierowcą jest 25-letnia kobieta, panna, mieszkanka Oświęcimia, mająca 30 proc. zniżki na OC i AC. Pani ta chce kupić w AXA OC na Opla Corsę 1.2 Essentia z 2007 roku o przebiegu 60 000 km. Korzystając z kalkulatora OC AXA wyliczyliśmy, że OC Axa w tym wypadku będzie kosztować 537 zł.

Nasz drugi kierowca jeździ Audi A3 z 2003 roku, 1.9 aktualnie o przebiegu 150 000 km. Mężczyzna, żonaty 35 latek jest mieszkańcem Świebodzina, prawo jazdy ma od 1995 roku i cieszy się 60 proc. zniżką na OC i AC. Zapłaci on za OC AXA Direct 382 zł.

Ostatni kierowca, dla którego dokonaliśmy wyliczenia składki OC ma 40 lat, prawo jazdy od 1990 roku i 50 proc. zniżki na OC i AC. Mieszka w Poznaniu. Chce ubezpieczyć Forda Mondeo Kombi 2.0 TDCi z 2001 roku. Cena OC w AXA Direct to 487 zł.

Wypowiedzenie OC Axa Direct

Niezadowolony z OC AXA Direct? Kiedy po całorocznym okresie ubezpieczenia kończy Ci się umowa, możesz zmienić ubezpieczyciela! O tym kiedy można wypowiedzieć OC Axa oraz jak zrobić to zgodnie z prawem przeczytasz w naszym artykule.

Pobierz Wypowiedzenie OC Axa wzór 

Tutaj przeczytasz kiedy można wypowiedzieć OC Axa Direct: Jak wypowiedzieć OC? 

Ubezpieczenie OC AXA Direct

Ubezpieczenie OC AXA Direct zawiera obowiązkowe ubezpieczenie OC, a także Zieloną Kartę (umożliwiającą wjazd na teren wielu krajów bez konieczności kupowania dodatkowego ubezpieczenia) oraz bezpłatne ubezpieczenie Assistance MINI.

W ramach ubezpieczenia ASSISTANCE MINI Axa Direct oferuje pomoc w przypadku nieprzewidzianych sytuacji na drodze, takich jak awaria, wypadek, kradzież... Pomoc obejmuje całodobowe telefoniczne udzielanie informacji o postępowaniu w razie stłuczki, sposobie zgłoszenia szkody, jak również holowanie samochodu unieruchomionego w wyniku wypadku, naprawę pojazdu po wypadku, transport kierowcy, przewóz oraz leczenie zwierzęcia po wypadku.

Zobacz Ogólne Warunki Ubezpieczenia: OWU AXA DIirect

 

Do pakietu ubezpieczeń OC AXA Direct można dokupić ubezpieczenia dodatkowe: 

- ubezpieczenie od zniszczenia pojazdu wskutek pożaru lub od kradzieży,

- ubezpieczenie Assistancew wariancie MIDI lub MAXI, obowiązujące - do wyboru - na terenie Polski bądź całej Europy,

- ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

- ubezpieczenie opon

- ubezpieczenie szyb

- ubezpieczenie samochód zastępczy.

Dzięki wąsko wyspecjalizowanym zakresom ubezpieczeń dodatkowych, takich jak na przykład ubezpieczenie samych opon pojazdu czy ubezpieczenie assistance obowiązujące tylko w Polsce, ubezpieczenia komunikacyjne Axa dostępne są w atrakcyjnych cenach, gdyż posiadacz polisy AXA płaci tylko za taką ochronę, jakiej potrzebuje. Bo po co mu Assistance Europa, skoro jeździ tylko po Polsce?

Dlatego też warto zainteresować się składkami OC AXA, gdyż mogą nas one miło zaskoczyć. A w tym celu najlepiej użyć...

 

Kalkulator OC AXA Direct

Na stronie internetowej AXA Direct znajduje się kalkulator składeki OC Axa. Po podaniu dość szczegółowych danych na temat pojazdu, kierowców, oraz historii ubezpieczenia OC, otrzymujemy wyliczenie składki ubezpieczenia OC AXA. Ponadto, uzyskujemy informacje o wysokości składki, jeśli zapłacić za OC na 12 rat oraz na OC na 4 raty, a także o oszczędnościach, jakie poczynimy płacąc za ubezpieczenie jednorazowo.

Poznanie ceny OC Axa nie zajmuje więcej niż 5 minut - a to i tak, jeśli z internetowymi formularzami jesteśmy niezbyt za pan brat.

Wyliczając składki OC Axa można także od razu sprawdzić koszt opcji dodatkowych. A jeśli przedstawiona oferta przypadnie nam do gustu, od razu z narzędzia kalkulator OC Axa można przejść do zakupu ubezpieczenia przez internet.

Przed zakupem warto jednak sprawdzić aktualne promocje i zniżki OC Axa Direct, gdyż dzięki temu można zaoszczędzić trochę grosza.

Zniżki OC AC Axa Direct

W AXA DIRECT istnieje możliwość przeniesienia zniżki OC Axa na pakiet OC AC Axa Direct. Wystarczy, że kupisz polisę (OC i AC Axa Direct), a otrzymasz na nią taką sama zniżkę, jaką aktualnie posiadasz na ubezpieczenie OC.

Atrakcyjną ofertę OC Axa ma też dla osób, które kupują samochód ubezpieczony w Axa Direct. Kontynuując umowę ubezpieczenia po zbywcy zawsze zapłacisz składki OC Axa niższe bądź równe tym, które opłacał poprzedni właściciel pojazdu.

5% zniżki OC Axa Direct można otrzymać, ubezpieczając w Axa Direct swój koljeny pojazd. Polecając ubezpieczenia Axa Direct znajomym, można sprawić, że zapłacą omi za nie mniej. Wystarczy, że znajomi powołają się na numer Twojej polisy Axa.

Dodatkowe zniżki OC AXA można otrzymać, kiedy sprzedaje się samochód ubezpieczony w Axa. Zawiadamiając o tym ubezpieczyciela, można otrzymać 60 zł zniżki OC Axa na ubezpieczenie swojego nowego samochodu.

Lista warsztatów Axa Direct oraz oddziałów AXA w Polsce