Ubezpieczenie OC w PZU S.A.

Logo Liberty Direct

Obowiązkowe ubezpieczenie OC oferuje także PZU. Aby poznać ceny OC w PZU, wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora OC PZU. Możliwość ta, podobnie jak możliwosć zakupienia ubezpieczenia samochodu PZU przez internet dostępna jest od stosunkowo niedawna, ale już wielu kilentów doceniło jej użyteczność i wygodę.

Zalety ubezpieczenia oc w PZU

 

Kalkulator OC AXA Direct Masz Dobre auto? Ubezpieczenie też ma znaczenie

Wykupując ubezpieczenie OC w PZU otrzymamy bezpłatne ubezpieczenie PZU Auto Pomoc w wariancie Komfort. W jego ramach ubezpieczony może dostać m.in.: bezpłatne holowanie (zarówno dla sprawcy wypadku jak i poszkodowanego), jak również informację i kompleksową pomoc w razie wszelkich kłopotów drogowych. Razem z OC PZU otrzymujemy także bezpłatną Zieloną Kartę i do 60% zniżki OC PZU za bezszkodową jazdę.

Posiadaczom tego ubezpieczenia PZU oferuje także niższą cenę za ubezpieczenie PZU Auto Pomoc w wariancie Super, PZU AutoSzyba i NNW Max.

Zobacz OWU PZU

Kalkulator OC PZU

Od kiedy PZU sprzedaje ubezpieczenia komunikacyjne w systemie direct, czyli przez internet oraz przez telefon, każdy zainteresowany ofertą ubezpieczeniową tego tak dobrze znanego w naszym kraju ubezpieczyciela każdy może samodzielnie przekonać się, jakie są ceny OC PZU dla swojego samochodu.

Korzystając z dostępnego na stronie narzędzia, jakim jest kalkulator OC PZU, w ciągu kilku minut można poznać swoje indywidualne składki OC PZU. Co więcej, po wyliczeniu swojej składki za pomocą narzędzia, jakim jest kalkulator OC PZU, można od razu kupić ubezpieczenie samochodu PZU przez internet. udostępniając kalkulator PZU wyszło naprzeciw wielu swoim klientom, szczególnie ludziom młodym. OC dla młodych kierowców, to szczególnie duży wydatek, ze względ na brak zniżek OC. Dzięki temu, że udostępnia PZU licznik OC, także młodzi kierowcy mogą przekonać się, ile zapłacą za sztandarowy produkt PZU OC.

Od siebie dodamy tylko, że warto porównywać składki ubezpieczeniowe. Może się boweim okazać, że ubezpieczyciel, którego uważaliśmy za drogiego, ma całkiem niezłą ofertę ubezpieczenia dla naszego samochodu.

Przykładowe ceny OC PZU

Korzystając z narzędzia, jakim jest kalkulator OC PZU, obliczylismy przykładowe ceny OC PZU dla 3 róznych kierowców. Oto wyniki naszych kalkulacji:

25-letnia kobieta, mieszkanka Oświęcimia, mająca 30% zniżki OC i AC. Pani ta chce kupić w PZU OC na Opla Corsę 1.2 Essentia z 2007 roku o przebiegu 60 000 km. Korzystając z narzędzia, jakim jest kalkulator OC PZU wyliczyliśmy, że cena OC PZU w 1 racie wyniesie w tym wypadku 505 zł. Jeśli kobieta zechce zapłacić za OC PZU na 2 raty będzie to koszt 555 zł. 

Jeśli pani ta zechce nabyć OC AC PZU w pakiecie, koszt takiej inwestycji wyniesie 1 731 zł. Płatne w 2 ratach OC AC PZU to koszt 1 905 zł. OC AC PZU na 4 raty to już koszt 1 992 zł.

Nasz drugi kierowca, posiadacz Audi A3 z 2003 roku, 1.9 aktualnie o przebiegu 150 000 km, 35 latek jest mieszkańcem Świebodzina, prawo jazdy ma od 1995 roku i ma 60% zniżk na OC i AC PZU. Koszt OC PZU to dla niego 484 zł. Jeśli zdecyduje się zapłacić za OC PZU na 2 raty, będzie go to kosztować w sumie 533 zł.

Trzeci kierowca, dla którego dokonaliśmy wyliczenia składki OC PZU ma 40 lat, prawo jazdy od 1990 roku i 50% zniżki na OC i AC PZU. Mieszka w Poznaniu. Chce ubezpieczyć Forda Mondeo Kombi 2.0 TDCi z 2001 roku. Cena OC w PZU to 549 zł, pod warunkiem, że jest płatna w 1 racie. Jeśli zapłacić za OC PZU na 2 raty, będzie to koszt 604 zł.

Wypowiedzenie OC PZU 

Niezadowolony z OC PZU? Zmień ubezpieczyciela! Pobierz Wypowiedzenie OC PZU wzór

Tutaj przeczytasz kiedy można wypowiedzieć OC PZU oraz jak zrobić to tak, by wsyztkie prawne wymogi zsotały zachowane: Jak wypowiedzieć umowę OC? 

Zniżki OC PZU

PZU honoruje zniżki uzyskane u innych ubezpieczycieli. Za bezszkodową jazdę PZU daje do 60% zniżki OC PZU. Co ciekawe, w narzędziu, jakim jest kalkulator OC PZU, jest opcja by zaznaczyć 60% zniżki OC i więcej. Daje to podstawy do wysnucia wniosku, że 60% zniżki OC PZU to maksymalna wartość, jaką można uzyskać.

10% zniżki OC PZU można otrzymać kupując dodatkowo ubezpieczenie autocasco PZU.

 

Zgłaszanie Szkody w PZU

Zgłoszenia szkody lub roszczenia w PZU można dokonać: za pośrednictwem Internetu (poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie www.pzu.pl), istnieje możliwość załączenia dokumentów do zgłoszenia,

telefonicznie za pośrednictwem Infolinii Grupy PZU, dzwoniąc na numer 801 102 102 lub (22) 566 55 55,

osobiście w wybranym Oddziale Grupy PZU, na piśmie (wysłane pocztą tradycyjną, pocztą elektroniczną, faxem) przez podanie danych poszkodowanego, ewentualnie sprawcy szkody, daty i miejsca wypadku, opisanie przyczyn i przebiegu zdarzenia, podanie ewentualnych świadków zdarzenia bądź danych jednostki Policji (lub innej instytucji organu) interweniującej na miejscu zdarzenia, wskazanie zaistniałych skutków zdarzenia z ewentualnym podaniem rodzaju i wysokości dochodzonych roszczeń.

Dane kontaktowe PZU

Informacje rejestrowe

Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU SA)

al. Jana Pawła II 24,

00-133 Warszawa,

NIP: 526-025-10-49

Krajowy Rejestr Sądowy nr KRS 0000009831 Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Wysokość kapitału zakładowego: 86 352 300 zł, kapitał wpłacony w całości.

 

Placówki PZU