Ubezpieczenia direct - co warto wiedzieć.

 

Ubezpieczenia typu direct na dobre zadomowiły się już na naszym rynku ubezpieczeniowym. Co tak naprawdę znaczy "direct" i czy zakup ubezpieczenia direct niesie za sobą korzyści, których nie będziemy mieć kupując ubezpieczenie "nie direct"? 

Kalkulator OC AXA Direct Masz Dobre auto? Ubezpieczenie też ma znaczenie
 

Co to jest ubezpieczenie direct?

 

Ubezpieczenia direct, o których ostatnimi czasy coraz głośniej, to dokładniej system sprzedaży ubezpieczeń. Direct znaczy bezpośrednio. Kupując ubezpieczenie direct nie korzystamy zatem z usług wszelkiego rodzaju pośredników ubezpieczeniowych, tylko zwracamy się bezpośrednio do firmy ubezpieczeniowej, najczęściej korzystając ze strony internetowej lub telefonu.

Korzyści z zakupu ubezpieczenia direct

Jak łatwo się domyślić, może wiązać się to z zakupem tańszego ubezpieczenia, gdyż odpada prowizja dla pośrednika. No i oczywiście oszczędzamy też czas: ubezpieczenie direct możemy kupić w dowolnym momencie, kiedy nam jest wygodnie, kiedy mamy czas. Nie trzeba spotykać się z agentami ubezpieczeniowymi ani wędrować do przedstawicielstw firm ubezpieczeniowych- dla wielu osób są to znaczne udogodnienia.

Ubezpieczenia direct zadomowiły się w obszarze ubezpieczeń samochodowych. Bardzo łatwo można kupić obecnie ubezpieczenie oc, czy inne ubezpieczenie komunikacyjne właśnie przez internet. Dodatkowo, co może ucieszyć wielu, sprzedawanie ubezpieczeń direct wiąże się z umożliwieniem samodzielnego obliczania swojej składki ubezpieczenia przez kierowcę, za pomocą narzędzia zwanego kalkulator oc. Stwarza to szerokie pole do niezobowiązującego i całkiem wygodnego porównywania składek ubezpieczeniowych w różnych firmach, a tym samym ułatwia znalezienia naprawdę najlepszej oferty ubezpieczenia samochodu.

Pierwszą firmą, która rozpoczęła w Polsce sprzedawanie ubezpieczeń direct było Link4. Niektóre firmy sprzedają swoje ubezpieczenia komunikacyjne tylko i wyłącznie w systemie direct. Do takich firm należy na przykład Liberty Direct. Co ciekawe, Liberty Direct reklamuje się jako firma, która może zaoferować nawet do 30 proc. niższe stawki ubezpieczeń, czyżby właśnie przez system sprzedaży?  Ponadto wiele firm ubezpieczeniowych sprzedających ubezpieczenia samochodowe ma działy sprzedające direct: na przykład AXA DIRECT, czy Allianz Direct. Niedawno, bo w ubiegłym roku na sprzedaż direct zdecydował się polski gigant ubezpieczeniowy - PZU, uruchamiając stronę internetową PZU online.

Jak kupić ubezpieczenie direct?

A jak wygląda zakup ubezpieczenia direct? Po prostu dzwonimy, ustalamy szczegóły i kupujemy polisę. Dokumenty ubezpieczeniowe zostaną przysłane pocztą. Jeśli kupujemy ubezpieczenie przez internet, musimy wyliczyć swoją składkę ubezpieczenia za pomocą kalkulatora oc, podając dane samochodu, który chcemy ubezpieczyć. Jeśli oferta nam odpowiada przystępujemy do formalności zakupu, czyli podawania szczegółowych danych. Zwykle jest to uproszczone do maksimum i przez kolejne kroki prowadzi prosty przewodnik.

W niniejszym serwisie promujemy firmy ubezpieczeniowe sprzedające ubezpieczenia direct, które oferują szybkie i wygodne wyliczenie składki i zakup ubezpieczenia bezpośrednio przez internet lub telefon:

Kalkulator OC AXA Direct Masz Dobre auto? Ubezpieczenie też ma znaczenie