Aviva Commercial Union Polska

Grupa Aviva Commercial Union Polska jest częścią grupy Aviva - międzynarodowej instytucji ubezpieczeniowej zajmującej piąte miejsce na świecie i pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem przychodów. Grupa Aviva działa w 27 krajach. Na całym świecie grupa Aviva ma około 40 milionów klientów. Zarządza aktywami o wartości około 364 miliardów funtów.

Grupa Aviva Commercial Union Polska działa w Polsce od 1992 roku. Przez sześć spółek świadczy różnorodne usługi ubezpieczeniowe i finansowe.

W skład grupy Aviva Commercial Union Polska wchodzą:

Aviva Commercial Union Polska - Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA
Aviva Commercial Union Powszechne Towarzystwo Emerytalne BPH CU WBK SA, zarządzane przez Aviva Commercial Union PTE BPH CU WBK
Aviva Commercial Union Polska - Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA
Aviva Commercial Union Polska - Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA
Aviva Investors Poland SA
Aviva Commercial Union Polska sp. z o.o. (spółka dystrybucyjna)

Mało kto wie, że grupa Aviva szczyci się ponad trzystuletnią tradycją. Pierwsza spółka, która później weszła w skład grupy rozpoczęła działalność w 1696 w Londynie. Było to Hand in Hand działające w formie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych. W skład dzisiejszej grupy Aviva wchodzą między innymi najstarsze towarzystwa ubezpieczeniowe oraz najstarsze towarzystwo wzajemnych ubezpieczeń na życie (Amicable Society). Commercial Union było jedną z firm, które ubezpieczały słynnego Titanica. Pomimo wypłacenia poważnych odszkodowań po katastrofie statku Commercial Union zamknęło 1912 rok zyskiem.

Obecnie grupa Aviva skupia takie firmy jak: Norwich Union, General Accident, Delta Lloyd, Hibernian. W 2000 roku obecna grupa Aviva, znana wtedy jako CGU, połączyła się z Norwich Union, tworząc Grupę CGNU. W 2002 roku Grupa CGNU zmieniła nazwę na Aviva.

Adres siedziby w Polsce:

Aviva Commercial Union Polska Sp. z o.o 
ul. Prosta 70
00-838 Warszawa

Wybrane placówki Aviva w Polsce