Porównywarka a ubezpieczyciel – gdzie lepiej sprawdzić ceny?

Szukanie ubezpieczenia dla samochodu nie jest zajęciem na które się czeka. Przekopywanie się przez stosy ofert w celu znalezienia tej najtańszej może zająć sporo czasu i energii. To tego dochodzi dylemat co lepsze – poszukiwania tradycyjne u agentów, czy też skorzystanie z internetu.

 

Agenci i Internet

Dawniej jeśli chciało się znaleźć dobrą ofertę ubezpieczenia samochodu, trzeba się było trochę nachodzić. Odwiedzanie agenta każdego towarzystwa nie było może uciążliwie gdy samych firm było kilka. Jednak obecnie jest ich kilkadziesiąt i sprawdzenie wszystkich propozycji może być zajęciem żmudnym. Dobrą alternatywą jest z pewnością Internet. Różnego rodzaju narzędzia, jak np. kalkulator ubezpieczeń OC, oferują szybkie, proste i kompleksowe zestawienie towarzystw, z którymi współpracują. W jednej porównywarce będzie ich więcej, w innej mniej, jednak możliwość przeliczenia składki bez konieczności wychodzenia z domu i dzwonienia gdziekolwiek jest dla wielu kierowców bardzo wygodna.

 

Porównywarki

Ponieważ obecnie wszyscy są bardzo zabiegani i czasu wolnego jest coraz mniej, szybkie załatwianie formalności związanych z autem jest bardzo ważne. Najróżniejsze dostępne w Internecie porównywarki, takie jak kalkulator OC samochodu w porównywarce rankomat.pl, dokładają starań, aby klient znalazł najlepszą polisę i załatwił formalności w kilka minut. Sam proces sprawdzenia propozycji ma zawsze tę samą kolejność na każdej tego tupu stronie. Najpierw trzeba przejść przez odpowiedni formularz dzięki któremu będą zebrane potrzebne dane. Po ich uzyskaniu następuje przekierowanie do strony z wynikami, na której prezentowane są nadesłane przez ubezpieczycieli oferty. Wszystko zajmuje do 10 minut. Po wybraniu polisy zostaje się przekierowanym na odpowiednią stronę, uzupełnia dane do dokumentu i gotowe. OC musi zostać jeszcze opłacone i można spokojnie jeździć.

 

Dokonanie zakupu ubezpieczenia, wliczając w to jeszcze wykonanie kalkulacji i dokonanie przelewu, zajmie najwyżej 30 minut. W przypadku bezpośrednich rozmów z agentami w tym samym czasie zapoznalibyśmy się z ofertą raptem jednego towarzystwa. Klienci którzy cenią sobie bezpośredni kontakt z agentem także mają tę opcję w przypadku korzystania z internetowej porównywarki - zawsze można zadzwonić do konsultanta, który równie dokładnie i fachowo objaśni wszelkie ubezpieczeniowe zawiłości.