Nowy Merceses A Klasy

Mercedes zaskoczył wszystkich. Nowa A klasa odcina się zupełnie od swojego poprzednika. Nowy Mercedes Klasy A ma być konurencją dla BMW 1 i Audi A3

Samochód odznacza się dynamiczną sylwetką, auto ma 430 cm długości, 178 cm szerokości i 143 cm wysokości.

Adresywny sportowy wygląd to doiero początek zmian, samochód został zbudowany w oparciu o nową płytę podłogową, zastosowano w nim najnowsze roziwazania technologiczne.

Najważniejszym elementem wyposażenia jest – zastosowany po raz pierwszy w klasie B – system „COMAND Online”. W urządzeniu tym oprócz normalnych parametrów jakie są dostępne w każdym urządzeniu COMAND, zaoferowano łączenia ze stronami internetowymi Facebook, Google Street View i Panoramio, wyszukiwarką Google, czy Pogodą.

Nawigacja w samochodzie synchronizuje się z aplikacją dostępną na komputerze. Wystarczy zaplanować trasę na komputerze stacjonarnym (laptopie) w domu i wpisując numer VIN naszego samochodu, przesłać ją do nawigacji pojazdu.

Pojazd może być bowiem wyposażony w trzy silniki benzynowe 1,6 (115 KM -A180), i 2,0 (156KM-A200 i 211KM-A250) i trzy wysokoprężne: A180 CDI (90 KM), A200 CDI (136 KM) i A250CDI (170KM), ale to najmocniejszy diesel i najmocniejsza benzyna stały się obiektem udoskonaleń AMG

Cały swój kunszt konstruktorzy z AMG wprowadzili zaś w modelu A 250 Sport oraz A 220 CDI Sport.

Model ten porusza się na 18-calowych, lekkich obręczach AMG, zaopatrzonych w ogumienie 235/40 R18, a wersje otrzymały osobno zestrojone przez specjalistów z AMG elementy przedniej osi zawieszenia (różne masy silników). Dodatkowo na kołach są polakierowane na czerwono zaciski hamulców, a ekspresję modelu podkreślają także spojlery z czerwonymi akcentami. Kontrast czerwieni i czerni trwa również w kabinie - karminowe przeszycia zdobią wieniec kierownicy oraz fotele i pasy bezpieczeństwa. Ten sam kolor ma również dyskretne podświetlenie oraz obręcze otworów wentylacyjnych. Jednakże dla nas ważniejsze niż efektowana i przyciągająca wzrok stylizacja są walory jezdne. Zaś pod tym względem… poezja.