AXA Direct

Oblicz składkę »

Wysokość stawki ubezpieczenia komunikacyjnego AXA Direct można obliczyć korzystając z kalkulatora oc, jaki AXA Direct udostępnia.

Kalkulator OC AXA Direct jest dosyć prosty w obsłudze, jego niewątpliwą zaletą jest umieszczenie wszystkich pytań niezbędnych do obliczenia składki ubezpieczenia oc na jednej stronie, co oszczędza klikania.

 

Przykładowe składki OC AXA DIRECT 

Skorzystaliśmy z dostępnego w internecie kalkulatora OC AXA, by obliczyć przykładowe składki na ubezpieczenie OC dla trzech różnych kierowców. Oto wyniki naszych kalkulacji:

Pierwszym kierowcą jest 25-letnia kobieta, panna, mieszkanka Oświęcimia, mająca 30 proc. zniżki na OC i AC. Pani ta chce kupić w AXA OC na Opla Corsę 1.2 Essentia z 2007 roku o przebiegu 60 000 km. Korzystając z kalkulatora OC AXA wyliczyliśmy, że OC w tym wypadku będzie kosztować 537 zł.

Nasz drugi kierowca jeździ Audi A3 z 2003 roku, 1.9 aktualnie o przebiegu 150 000 km. Mężczyzna, żonaty 35 latek jest mieszkańcem Świebodzina, prawo jazdy ma od 1995 roku i cieszy się 60 proc. zniżką na OC i AC. Za OC dla swojego samochodu zapłaci on w AXA 382 zł.

Ostatni kierowca, dla którego dokonaliśmy wyliczenia składki OC ma 40 lat, prawo jazdy od  1990 roku i 50 proc. zniżki na OC i AC. Mieszka w Poznaniu. Chce ubezpieczyć Forda Mondeo Kombi 2.0 TDCi z 2001 roku. Za OC w AXA zapłaci on 487 zł.

Przykładowe składki AC AXA DIRECT 

Dla tych samych kierowców obliczyliśmy również składki za Pakiet OC i AC. Oto jak wyglądają wyniki kalkulacji:

Posiadaczka czteroletniego Opla Corsy z 30 procentową zniżka na OC i AC za Pakiet Pełny (OC+AC) zapłaci w AXA Direct 1325 zł. Jako kobieta może także skorzystać ze specjalnego Pakietu dla Kobiet (OC+AC) poszerzonego o dodatkowe ubezpieczenia. Za niego będzie musiała zapłacić już 1372 zł.

Właściciel Audi A3, trzydziestopięcioletni mieszkaniec Świebodzina z 60 procentową zniżką na OC i AC za Pakiet Pełny, czyli OC wraz z AC zapłaci w AXA DIRECT 774 zł.

Poznaniak, posiadacz dziesięcioletniego Forda Mondeo za Pakiet Pełny (OC plus AC) zapłaci w AXA DIRECT 947 zł.

A Ty, ile płacisz za ubezpieczenie swojego samochodu? Sprawdź swoje składki w AXA!

Oczywiście, w ubezpieczeniach prócz ceny liczy się coś jeszcze... Zobacz OWU Axa Direct 

Kalkulator OC AXA DIRECT - jak korzystać?

Obliczanie ceny ubezpieczenia oc rozpoczynamy od zaznaczenia, czy jesteśmy klientem AXA lub czy chcemy się powołać na numer polisy klienta AXA. Po tym przechodzimy do właściwego kalkulatora oc.

Aby wyliczyć, ile będzie nas kosztować ubezpieczenie komunikacyjne w AXA Direct należy odpowiedzieć na szereg pytań w kalkulatorze oc. Najpierw należy podać podstawowe dane. W rozumieniu AXA są nimi rodzaj pojazdu, charakter współwłaściciela samochodu (czy jest osobą prawną) oraz rodzaj użytkowania samochodu. Potem uzupełniamy dane na temat samochodu. Kalkulator oc wymaga podania roku produkcji auta, marki, określenia, czy samochód został sprowadzony z zagranicy w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a także odpowiedzi na pytanie czy samochód będzie użytkowany poza granicami Polski dłużej niż 8 tygodni w ciągu roku. Musimy także podać liczbę zabezpieczeń antykradzieżowych, jakie zostały zainstalowane w naszym samochodzie.

W dalszym etapie obliczania ceny ubezpieczenia oc w AXA Direct należy określić, czy nasz samochód posiada uszkodzenia oraz gdzie jest parkowany w nocy i w godzinach pracy. Następnym etapem obliczania składki ubezpieczenia oc jest podanie danych na temat kierowcy: trzeba podać rok urodzenia, datę uzyskania prawa jazdy, płeć, stan cywilny, czy mamy dzieci oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące przebiegu dotychczasowych polis oc i podać „najdłuższy okres użytkowania jednego pojazdu”. Trzeba również udzielić informacji na temat innych kierowców naszego auta. Na sam koniec wpisywania danych do kalkulatora oc trzeba zaznaczyć od kiedy miałaby się rozpocząć ochrona ubezpieczeniowa samochodu.

Po uzupełnieniu wszystkich danych kalkulator oc, ac wyświetla proponowane pakiety wraz z liczbą rat, na jakie chcemy rozłożyć płatności. Wybieramy jeden z nich i kalkulator oc wyświetla dodatkowe ubezpieczenia, jakie możemy nabyć do wybranego pakietu z ubezpieczeniem oc. Wszytko jest na bieżąco automatycznie przeliczane.

A ceny jakich produktów przeznaczonych dla kierowców można obliczyć za pomocą narzędzia, jakim jest kalkualtor OC Axa Direct?

Ubezpieczenie OC Axa Direct

To obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechnicznych ubezpieczenie. Kupując OC w Axa Direct dostajemy w jego cenie także ubezpieczenie Axa Direct Assistance Mini oraz Zieloną Kartę, która przyda się w razie wycieczki samochodem do niektórych krajów.

Kalkulator OC Axa Direct pozwala sprawdzić też cenę ubezpieczenia OC, jeśli rozszerzymy zakres assistance - do Assistance Midi bądź Assistance Maxi, czy zdecydujemy się jeszcze na ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie szyb w samochodzie, opon, czy ubezpieczenie "samochód zastępczy".

Ubezpieczenie AC Axa Direct

Kalkulator OC Axa Direct pozwala też sprawdzić ceny różnych wariantów ubezpieczenia Autocasco. W jego podstawowej cenie mamy, podobnie jak w oc, Assistance Mini oraz Zieloną Kartę. Na cenę AC Axa Direct wpływ mają jednak jeszcze inne czynniki - posób likwidacji szkody, wysokość udziału własnego, czy AC będzie obejmowało także ubezpieczenie od kradzieży. Korzystając z narzędzia, jakim jest kalkulator OC Axa Direct można łatwo sprawdzić, jak zmienia się cena ubezpieczenia w zależności od wybranych opcji.

Inne ubezpieczenia komunikacyjne Axa Direct

Kalkulator OC Axa Direct pozwoli nam poznać od razu ceny innych ubezpieczeń komunikacyjnych Axa Direct, które możemy kupić razem z OC Axa bądź AC Axa. A są to:

- ubezpieczenie Assistance Midi lub Maxi: to rozszerzone warianty assistance dodawanego gratis do oc lub autocasco. Dzieki nim kierowca ma wyższe limity holowania (do 250 km), większe limity kwotowe na naprawę na miejscu zdarzenia, a także usułgi takie jak na przyklad uruchomienie pojazdu na wypadek awarii akumulatora, samochód zastępczy po wypadku oraz inne usługi.

- ubezpieczenie od pożaru lub kradzieży: to ciekawa alternatywa dla znacznie droższego autocasco. Składkazaczyna się od kulkudziesięciu zł za rok, a dzięki jej opłaceniu kierowca otrzymuje ochronę od utraty auta na skutek pożaru bądź kradzieży. Ubezpieczenie to ma dwie opcje udziału własnego do wyboru: 15% i 25%.

- ubezpieczenie NNW: Axa Direct ma jedne z najwyższych na rynku sum ubezpieczenia NNW. Ubezpieczenie to zapewnia świadczenia na wypadek utraty zdolności do pracy czy uszczerbku na zdrowiu. Składka zaczyna się już od niespełna 10 zł za rok.

- ubezpieczenie opon: to kolejny ciekawy produkt Axa Direct. W ramach tego ubezpieczenia Axa Direct naprawia uszkodzoną oponę na miejscu, a jeśli nie jest to możliwe - zapewnia holowanie do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego. Wystąpienie szkody z tego ubezpieczenia nie powoduje utratty zniżek AC. Składka zaczyna się od kilku zł za rok.

- ubezpieczenie szyb: dzięki temu ubezpieczeniu Axa Direct zapewni po krycie kosztów naprawy uszkodzonej szyby do 2 000 zł, w rozliczeniu bezgotówkowym. Axa Direct zapewnia naprawę w ciągu dwóch dni.

- ubezpieczenie samochód zastępczy: ubezpieczenie to pozwala zapewnić nam samochód zastępczy w razie wypadku, kradzieży lub awarii - w zależności od opcji ubezpieczenia, na jaką się zdecydujemy. Składka tego ubezpieczenia zaczyna się od kilkudizesięciu złotych za rok.

 

Lista warsztatów Axa Direct oraz oddziałów AXA w Polsce