ING OFE w rankingach OFE

ING OFE w rankingu OFE Rzeczpospolitej

ING Otwarty Fundusz Emerytalny zajmuje pierwszą pozycję w rankingu OFE w Rzeczpospolitej (6 stycznia 2009 r.) jako najlepiej zarabiający dla tych, którzy go wybrali. Wedle obliczeń przeprowadzonych przez „Rzeczpospolitą” najwięcej pieniędzy na emeryturę zgromadziliby ci emeryci, którzy oszczędzaliby na emeryturę w ING OFE.
ING OFE najlepiej wypada w ocenach hipotetycznego stanu rachunku. Aby taki hipotetyczny stan rachunku ING OFE powstał przyjęto, że od września 1999 roku ZUS co miesiąc przekazywał na konto OFE hipotetycznego przyszłego emeryta 100 zł. Sumuje się to do wysokości 11,2 tys. zł. Jeśli odjąć od zgromadzonej kwoty opłaty od składki i opłaty od zarządzania OFE oraz uwzględnić wyniki inwestycyjne ING OFE stan rachunku przyszłego emeryta wyniósłby 14,67 tys. zł. Jest to wynik o ponad 300 zł wyższy od średniej uzyskiwanej przez inne fundusze emerytalne. To także blisko 1 000 zł więcej niż zebrał najsłabszy z funduszy emerytalnych. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać dobry fundusz emerytalny.

ING OFE w rankingu OFE Analiz Online

ING OFE jest także na pierwszym miejscu rankingu OFE Analiz Online z 9 stycznia 2009 roku. Według rankingu OFE Analiz Online hipotetyczny emeryt mógł zgromadzić na swoją emeryturę najwięcej, jeśli tylko oszczędzał na emeryturę w ING OFE.
Analizy Online obliczyły ile wyniosłaby wartość hipotetycznego konta członka ING OFE, jeśli wpływałoby na nie co miesiąc od sierpnia 1999 roku do grudnia 2008 roku 100 zł. Kwota ta, indeksowana miesięczną zmianą wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, zsumowałaby się do 15 026,31 złotych. Jeśli odejmiemy od tego opłaty od składki w ING OFE z uwzględnieniem stażu członkowskiego oraz uwzględnimy wyniki inwestycyjne ING OFE (wartość na ostatni dzień każdego miesiąca) ING Otwarty Fundusz Emerytalny plasuje się na pierwszym miejscu. Emeryt, który oszczędzałby na emeryturę w ING OFE zgromadziłby ponad 19 000 zł. Średnia dla wszystkich OFE to 18,6 tys. zł.

ING OFE w rankingu OFE Gazety Prawnej

ING OFE zajmuje pierwsze miejsce w rankingu Gazety Prawnej (ranking OFE z 9 stycznia 2009 roku).
Ranking OFE Gazety Prawnej jest prowadzony z naciskiem na wyniki osiągane przez fundusze emerytalne od początku reformy emerytalnej, czyli od 1999 roku. W rankingu OFE Gazety Prawnej ING OFE zdobył 94 punkty, na 100 możliwych punktów. ING OFE zdobył najwyższą liczbę punktów w premiowanej kategorii „Umiejętność pomnażania kapitału emerytalnego i kosztowność OFE na podstawie zestawień Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej”.