"GP": Stawki OC spadły nawet o 20 proc.

Compensa, InterRisk i Generali najbardziej obniżyły stawki OC komunikacyjnego w II kwartale tego roku - wynika z obliczeń Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych wykonanych dla "Gazety Prawnej"

Z raportu wynika, że towarzystwa znacznie zmieniały ceny polis w II kwartale. W porównaniu z poprzednim, marcowym zestawieniem kiedy dominowały spadki cen, tym razem niektórzy zdecydowali się na podwyżki, a tylko dwa spośród 11 porównywanych towarzystw nie zmieniło stawek.


- Najmocniej stawki obniżyły dwie spółki z grupy VIG, czyli Compensa, InterRisk oraz Generali - mówi "Gazecie Prawnej" Łukasz Byszewski z Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych.

 

Compensa obniżyła stawki o 15-20 proc. w większości regionów, bez względu na wielkość miasta. To kolejna fala obniżek po 3-proc. spadku odnotowanym w marcowej analizie. Z kolei InterRisk jest tańszy o 16 proc. - ale tylko dla mieszkańców mniejszych miast.

To o ile spada cena polisy zależy od miejscowości, wieku kierowcy i samochodu. - Praktyka pokazuje, że trudno być najtańszym dla więcej niż 15-20 proc. klientów w skali kraju. Jeśli oczywiście weźmiemy pod uwagę dostatecznie duże rozłożenie terytorialne i różne rodzaje pojazdów, historie szkodowe, różne profile klientów - mówi Marcin Broda, ekspert rynku ubezpieczeń.