Co jeszcze dostanę kupując OC

Oblicz składkę »

Kupując ubezpieczenie OC warto zrobić szczegółowe rozeznanie, co otrzymamy po zapłacie składki należnej za ubezpieczenie OC. Zdarza się bowiem, że firmy ubezpieczeniowe do obowiązkowego ubezpieczenia, jakim jest ubezpieczenie OC, dodają bez dodatkowych opłat rozmaite inne ubezpieczenia. Najczęściej jest to ubezpieczenie Zielonej Karty oraz podstawowe warianty ubezpieczenia Assistance. 

Dodatkowe gratisy OC w AVIVA Commercial Union Direct

Kalkulator OC AXA Direct Masz Dobre auto? Ubezpieczenie też ma znaczenie

Oba z nich, ubezpieczenie Zielonej Karty oraz ubezpieczenie Assistance, można otrzymać gratis kupując OC w AVIVA Commercial Union. Jeśli tylko zgłosimy, że potrzebujemy certyfikatu Zielonej Karty Commercial Union od razu wysyła go na podany adres. Również w cenie OC w AVIVA Commercial Union jest ubezpiecznie Assistance w wariancie podstawowym. W jego ramach CU udziela pomocy w przypadku, kiedy nasz samochód został unieruchomiony na skutek kolizji lub wypadku. Commercial Union pomoże także, jeśli nasze auto jest unieruchomione z powodu uszkodzenia przedniej szyby. Firma zobowiązuje się do zorganizowania i pokrycia kosztów holowania oraz parkowania na strzeżonym parkingu.

Zielona karta OC w AXA

Podobnie Axa swoje ubezpieczenie OC nie bez powodu określa mianem Pakietu OC. Decydując się na zakup ubezpieczenia OC w Axa otrzymamy bez dodatkowych opłat ubezpieczenie Zielonej Karty oraz ubezpieczenie Assistance Baza. W ramach tego ostatniego Axa udziela pomocy informacyjnej oraz serwisowej na terenie całej Polski. Axa może w takim wypadku w ramach ubezpieczenia Assistance udzielić informacji o tym, jak postępować w razie stłuczki. Da nam też znać, gdzie mieszczą się w pobliżu warsztaty. W razie potrzeby pomoże w odholowaniu samochodu unieruchomionego na skutek wypadku.

OC i Assistance w Liberty Direct

Liberty Direct do wszystkich swoich pakietów ubezpieczeń, w tym również do ubezpieczenia OC dodaje ubezpieczenie Mini Assistance. W ramach ubezpieczenia Mini Assistance w Liberty Direct mamy zapewnioną pomoc w wypadku drogowym na terenie Polski. Liberty Direct zapewnia, że ubezpieczenie Mini Assistance gwarantuje najwyższe na rynku limity dla holowania pojazdów biorących udział w wypadku – do 400 zł dla holowania samochodu sprawcy.

Zielona Karta OC PZU

Bezpłatną Zieloną Kartę oraz ubezpieczenie Auto Pomoc w wariancie Komfort otrzymamy także w cenie ubezpieczenia OC w PZU.

Gratis OC w LINK4

Na tym tle ciekawie prezentuje się oferta Link4. W cenie ubezpieczenia OC w Link4 dostajemy zwrot kosztów postępowania sądowego, jeśli trzeba byłoby przeprowadzić je w celu wyjaśnienia okoliczności wypadku. Poza tym, w ramach OC w Link4 otrzymujemy gratis Zieloną Kartę i dodatkowe usługi: Program Pomocy 24 oraz Informację Prawną 24.

Assistance gratis z OC Allianz Direct

Ubezpieczenie typu assistance otrzymamy także przy zakupie oc w Allianz Direct. Firma ta oferuje gratis przy zakupie oc ubezpieczenie Mini Assistance. Podobnie w Warcie – jeśli zdecydujemy się na zakup oc w Warcie, firma w pakiecie bez dodatkowych opłat zawrze ubezpieczenie WARTA MOTO-ASSISTANCE w wariancie S1. W jego ramach można na przykład otrzymać bezpłatną usługę holowania.

Dodatki do OC PTU

W PTU S.A. gratisy przysługują tylko wtedy, kiedy umowę ubezpieczenia OC zawieramy na okres 12 miesięcy. W takim wypadku otrzymujemy ubezpieczenie PTU Assistance I. W jego ramach świadczone są usługi assistance w zakresie pomocy technicznej oraz pomocy informacyjnej. Obejmuje to na przykład drobne naprawy na miejscu zdarzenia czy holowanie pojazdu.

OC i Zielona Karta HDI, Compensa i Generali

Bezskładkowo Zieloną Kartę otrzymają wszystkie osoby, które kupiły ubezpieczenie OC w HDI Asekuracja. Okres ważności tej Zielonej Karty jest taki, jak okres ważności polisy OC w HDI Asekuracja.

Podobnie jest w firmie ubezpieczeniowej Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group. Certyfikat Zielonej Karty wydawany jest na życzenie klientom, którzy zakupili ubezpieczenie oc w Compensa. Jego okres ważności nie może przekraczać okresu, na jaki zawarto ubezpieczenie OC.

Zieloną Kartę otrzymamy także gratis kupując oc w Generali oraz w firmie ubezpieczeniowej Uniqa.

Podane przykłady dość jasno obrazują, jak różne są oferty ubezpieczenia oc w różnych firmach. Warto się z nimi szczegółowo zapoznać i mieć na uwadze, kiedy wyliczamy składkę oc. Kiedy wiemy, że takie usługi jak Zielona Karta czy ubezpieczenie assistance mogą nam się przydać, podejmując decyzję o zakupie oc rozsądnie jest wybierać spośród ofert firm, które dają je za darmo.

Kalkulator OC AXA Direct Masz Dobre auto? Ubezpieczenie też ma znaczenie