9.05.2013 Nowe pakietowe ubezpieczenia komunikacyjne UNIQA dla aut i motocykli z salonów dealerskich

UNIQA TU SA zmodyfikowała ofertę kierowaną do salonów dealerskich. Zmiany dotyczą dopasowania szczególnych warunków ubezpieczeń pakietowych dla samochodów i motocykli do obowiązującej od listopada 2012 r. oferty Auto Casco UNIQA oraz rozszerzenia ich o dodatkowe opcje.

- Ważne, by klient wyjeżdżając samochodem lub motocyklem z salonu dealerskiego cieszył się z nowego zakupu i nie myślał o formalnościach. Kupując pakiet ubezpieczeniowy UNIQA wraz z pojazdem można zyskać szereg korzyści. Zawieranie umowy ubezpieczenia odbywa się szybko, na preferencyjnych warunkach. Atrakcyjne są zarówno cena, jak i bogata oferta, którą można rozszerzać o dodatkowe opcje. Co ważne, w razie uszkodzenia, pojazd serwisowany jest w ASO, a likwidacja szkody odbywa się bezgotówkowo. Dzięki temu klient ma poczucie komfortu, ponieważ obsługiwany jest kompleksowo z gwarancją najwyższej jakości - mówi Tadeusz Świtalski, Dyrektor Departamentu Sprzedaży – Programy Dealerskie UNIQA.


Wygoda dla klienta


Nowe pakiety skierowane są do klientów nabywających i posiadających samochody i motocykle do 7 roku eksploatacji zakupione w salonach dealerskich. Zawierają kilka zintegrowanych produktów, które zapewniają pełną ochronę ubezpieczeniową pojazdów. Podstawę pakietu stanowią OC i Auto Casco, obowiązujące w kraju i za granicą. W razie uszkodzenia pojazdu klient ma zagwarantowaną naprawę
w Autoryzowanej Stacji Obsługi przy użyciu nie tylko oryginalnych części zamiennych, ale i technologii fabrycznej. Likwidacja szkody odbywa się bezgotówkowo. Co więcej, do ustalania wysokości odszkodowania dla pojazdów fabrycznie nowych do 12 miesięcy brana jest pod uwagę wartość fakturowa ubezpieczanego mienia.

W zależności od potrzeb klienta, istnieje możliwość rozszerzenia Auto Casco o opcje dodatkowe, takie jak: AutoKoło, które zapewnia wypłatę odszkodowania za uszkodzone części opony

lub felgi; gwarancję utrzymania zniżek po 2 szkodach; franszyzę integralną czy pokrycie kosztów wymiany fotelika dziecięcego albo uszkodzonych zamków i kluczyków.

Kilka produktów w pakiecie Uniqa


Uatrakcyjnieniem pakietów jest Telefoniczna Asysta Prawna, dzięki której klient może skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, dotyczących ruchu drogowego. Nowością jest rozszerzenie ubezpieczenia o ryzyko Ochrony Prawnej. W razie problemów gwarantuje ono pokrycie kosztów związanych z dochodzeniem swoich praw na drodze sądowej, m.in. wynagrodzenia reprezentanta, notariusza, tłumacza. Dotyczy to także sytuacji, w których klient występuje jako pozwany, zarówno w sprawach karnych, jak i cywilnych. Pakiety zawierają także Zieloną Kartę. NNW zakres obejmuje nie tylko wypadki związane z ruchem pojazdu, ale także zaistniałe podczas wsiadania i wysiadania, załadowywania i rozładunku oraz podczas zatrzymania, postoju lub garażowania pojazdu.

Całodobowa pomoc


Do pakietu ubezpieczeniowego, zarówno dla samochodów, jak i motocykli dodawany jest bezpłatnie assistance Premium Dealer lub Komfort Motocykl, dzięki którym klient uzyskuje szybką pomoc w razie awarii lub wypadku na drodze. Usługi obejmują m.in. naprawę na miejscu zdarzenia, dowóz paliwa, holowanie, uzyskanie ważnych informacji, wymianę opony czy organizację dalszej części podróży. Właściciele samochodów mogą liczyć również na auto zastępcze do 5 dni roboczych oraz - za dodatkową opłatą - na rozszerzenie assistance do wariantu Top Dealer, który obejmuje wynajem pojazdu zastępczego do 10 dni roboczych oraz świadczenie pomocy medycznej i informacyjnej. Pakiet samochodowy zawiera Mini Assistance, z którego korzysta poszkodowany w kolizji.

Partnerem UNIQA w zakresie usług assistance jest firma Europ Assistance Polska.