8.11.2013 Brokerzy najwyżej oceniają UNIQA

uniqa

UNIQA została uznana przez brokerów za firmę ubezpieczeniową, z którą najlepiej się współpracuje - wynika ostatniego raportu Komisji Nadzoru Finansowego.

Ranking objął 10 firm ubezpieczeniowych, w których brokerzy ulokowali składki o największej wartości. UNIQA zdobyła pierwszą pozycję uzyskując średnią 4 w skali od 1 do 5.

- To dla nas duże wyróżnienie i kolejny dowód tego, że UNIQA jest partnerem godnym zaufania. W tym roku zostaliśmy docenieni przez środowisko brokerskie po raz drugi. Podczas tegorocznego Kongresu Brokerów zajęliśmy 2. miejsce w nominacjach do nagrody fair play w kategorii ubezpieczeń życiowych. Rok wcześniej otrzymaliśmy tę statuetkę dla spółki majątkowej. Tak dobre wiadomości utwierdzają mnie w przekonaniu, że współpraca brokerów i UNIQA będzie mocno rozwijać się w kolejnych latach, a na jej efekty nie trzeba będzie długo czekać - powiedział Tomasz Szarek, dyrektor Departamentu Sprzedaży – Brokerzy UNIQA.

Z analizy KNF „Raport o stanie rynku brokerskiego 2012” wynika, że rośnie wartość składek ulokowanych w zakładach ubezpieczeń za pośrednictwem brokerów. W ubiegłym roku wyniosła ona prawie 7 mld PLN. To o ok. 18 proc. więcej niż rok wcześniej. UNIQA, z wynikiem 213 mln (stanowi to prawie 20 proc. składki przypisanej brutto UNIQA w 2012 r.), znalazła się w pierwszej dziesiątce firm najprężniej kooperujących z brokerami.

Dziesięciu największych rynkowych graczy ubezpieczeniowych zebrało łącznie ok. 6 mld PLN, co stanowi 84 proc. całkowitej wartości składek zebranych za pośrednictwem brokerów.