27.03.2014 9. PZU Półmaraton Warszawski nie tylko dla biegaczy

W niedzielę, 30 marca, wystartuje 9. PZU Półmaraton Warszawski. PZU, jako sponsor tytularny tego wydarzenia, przygotował szereg atrakcji nie tylko dla zawodników, ale i dla wszystkich, którzy będą w tym dniu kibicować uczestnikom imprezy.

Na Błoniach Stadionu Narodowego powstanie Miasteczko Biegowe, w którym dla odwiedzających przygotowano m.in. symulator dachowania, kino 5D czy wykład dietetyka.

Miasteczko Biegowe zaprasza odwiedzających w niedzielę, w godzinach od 10.00 do 14.00. Będzie w nim działać kilka stref aktywności, w tym: strefa zdrowia, strefa „Podziel się kilometrem”, strefa „Dinner In The Sky” oraz strefa partnerów prewencyjnych.

W strefie zdrowia będzie można m.in. wykonać podstawowe badania medyczne – sprawdzić poziom glukozy czy cholesterolu we krwi, a otrzymane wyniki skonsultować z lekarzami internistami. Na miejscu będą także specjaliści pulmonologii, z którymi można będzie omówić wykonane również w tej strefie badania spirometryczne, pozwalające ocenić wydolność dróg oddechowych.

Odwiedzający strefę „Podziel się kilometrem” nie tylko będą mogli zażyć nieco wysiłku fizycznego, ale także zrobić coś dobrego dla innych, biorąc udział w akcji charytatywnej. Sprawdzając swoją kondycję na bieżniach przyczynią się do wsparcia Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zadaniem każdego uczestnika będzie pokonanie na bieżni przynajmniej jednego kilometra. Za każdy przebiegnięty w ten sposób kilometr PZU przekaże na rzecz Fundacji 10 zł.

Strefa Partnerów Prewencyjnych powstanie przy współpracy Komendy Stołecznej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, GOPR oraz WOPR. Oprócz możliwości obejrzenia niestandardowego sprzętu tych służb organizatorzy przygotowali dla odwiedzających wiele konkurencji sprawnościowych, pokazy, wykłady oraz instruktaże. Wspólna zabawa ma podnieść poziom świadomości dotyczącej bezpieczeństwa nas wszystkich.

Amatorom mocnych wrażeń z pewnością przypadnie do gustu mobilne kino 5D, dzięki któremu każdy będzie mógł przeżyć w całkowicie bezpiecznych warunkach symulację dachowania samochodu. Organizatorzy mają nadzieję, że doświadczenie to uzmysłowi kierowcom i pasażerom, jakie mogą być konsekwencje brawurowej jazdy autem i niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych kibiców. W Miasteczku Biegowym będą mogli oni pobawić się na dmuchańcach, pomalować twarze, pojeździć na szalonych deskorolkach czy wziąć udział w licznych grach, zabawach i konkursach prowadzonych przez animatorów.

Na najbardziej aktywnych i zaangażowanych gości Miasteczka czekać będzie niespotykana nagroda – zaproszenie na wykład dietetyka, który odbędzie się w specjalnie w tym celu przygotowanej strefie „Dinner In The Sky”. Oglądając panoramę stolicy z wysokości 40 m będzie można osobiście przekonać się, jak powinno smakować zdrowie.

Dopingować zawodników półmaratonu można będzie nie tylko w Miasteczku, ale także m.in. w punktach kibicowania ulokowanych na trasie biegu. Pierwszy z nich znajdzie się na Moście Poniatowskiego, gdzie stanie Monster Truck. To właśnie na nim stojący starter odda strzał startowy, rozpoczynający półmaraton. Tutaj zawodników do biegu zagrzewać będzie muzyka. W pozostałych punktach, czyli w okolicach Rotundy, tuz przed podbiegiem na ul. Agrykola i na Wisłostradzie, na odcinku od ul. Ludnej do ul. Górnośląskiej, będą stały autobusy typu Double-Decker, a w nich bębniarze, animatorzy zagrzewający do biegu i hostessy rozdające gadżety do kibicowania.