24.10.2013 Plac zabaw w Instytucie Matki i Dziecka dzięki Fundacji PZU

W Instytucie Matki i Dziecka pojawiła się dodatkowa przestrzeń ruchu i zabawy dla najmłodszych pacjentów. Jest nią kolorowy plac zabaw, który pozwoli przez chwilę odpocząć od szpitalnej codzienności, a także aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu w oczekiwaniu na wizytę u lekarza. Inwestycja została sfinansowana przez Fundację PZU.

Uroczyste otwarcie placu zabaw zostało połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Żywności. Wolontariusze Fundacji PZU, clowni z Fundacji Dr Clown oraz zaprzyjaźniony z Instytutem aktor – Arkadiusz Janiczek – wcielili się w nietypowych kelnerów, którzy wszystkim pacjentom szpitala i przychodni rozdawali zdrowe przekąski – owoce i warzywa, upominki, a także zachęcali do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Podczas uroczystego przekazania placu zabaw dyrektor szpitala – dr Tomasz Maciejewski – wręczył Bogdanowi Benczakowi prezesowi zarządu Fundacji PZU pamiątkową tablicę z podziękowaniami. Mali pacjenci szpitala również chcieli wyrazić swoją wdzięczność, dlatego specjalnie na tę okazję przygotowali własnoręcznie wykonany dyplom.

„Plac zabaw to miejsce, którego bardzo brakowało naszym małym pacjentom. Często spędzają oni w szpitalu wiele dni na badaniach i zabiegach. Przestrzeń, w której będą mogły aktywnie odpocząć na świeżym powietrzu nie tylko pomoże im szybciej wrócić do zdrowia, ale też zmniejszy stres związany z pobytem w szpitalu. Dodatkowo z placu zabaw skorzystają również dzieci czekające na wizytę w poradniach” – powiedział dyrektor IMiD.

„Jednym z obszarów działania Fundacji PZU jest ochrona zdrowia, ale także szeroko pojęta pomoc dzieciom. Dlatego cieszymy się, że dzięki placowi zabaw możemy dać nieco radości wielu pacjentom zarówno przebywającym, jak i odwiedzającym Instytut. Jestem także przekonany, że po dzisiejszych doświadczeniach nasi wolontariusze będą tutaj częstymi gośćmi” – powiedział Bogdan Benczak, prezes Fundacji PZU.