22.11.2013 600 tys. ubezpieczeń w Proama

Po polskich drogach jeździ już 600 tys. kierowców z ubezpieczeniem Proama. Większość z nich to bezpieczni i bezszkodowi kierowcy z maksymalną – 70-procentową – zniżkę bonus-malus.

- Tak dobry rezultat w krótkim czasie, to efekt pracy całego zespołu specjalistów Proama. To zasługa dobrze przygotowanych produktów, trafiających w potrzeby klientów. Tworzenie produktów, jak również wartości marki poprzedziliśmy wieloma badaniami. Pomogły nam one również stworzyć spójną, dopasowaną do grupy docelowej komunikację marketingową. Bardzo duże znaczenie mają również elastyczne, dopasowane do potrzeb biznesowych – systemy IT, które są efektem ścisłej współpracy zespołu IT i biznesu. Możemy pochwalić się również świetnie wyszkolonym działem sprzedaży, serwisu i wsparcia agencyjnego, doświadczonej likwidacji szkód i księgowości. Oczywiście sztuką było zrekrutowanie tych wszystkich specjalistów, co niezłomnie nadal czyni nasz dział HR – mówi Mariusz Kozłowski, Dyrektor Sieci Sprzedaży, Produktu i Likwidacji Szkód, Proama.

Proama od początku działalności postawiła na wielokanałowość. Obecnie współpracuje już z 1,2 tys. multiagencji, w których zatrudnionych jest 12 tys. osób wykonujących czynności agencyjne, a ponad 80% sprzedaży ubezpieczyciela pochodzi właśnie z tego kanału.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaufanie okazane nam przez agentów. Codziennie dokładamy wszelkich starań, aby tego zaufania nie zawieźć – stwierdza M. Kozłowski.

Proama jest również pierwszą firmą ubezpieczeniową, która w swojej komunikacji marketingowej zwróciła się bezpośrednio do agentów z zaproszeniem do współpracy, eksponując ich w swoich reklamach.

- Bardzo mocno dbamy o kooperację i współpracę między poszczególnymi kanałami sprzedaży, bo wierzymy, że tylko w ten sposób możemy odnieść sukces. Każdy kanał jest dla nas tak samo ważny i w każdym staramy się wyróżnić – dodaje Dyrektor Kozłowski.

Podstawowy wyróżnik oferty Proama to 70% bonus-malus dla bezpiecznych kierowców, którzy dotychczas mieli 60% zniżkę bonus-malus i nie mieli szkód w ostatnich 12 miesiącach. Obecnie ponad 90% klientów Proama posiada maksymalną – 70% zniżkę.