13.06.2014 BRE Ubezpieczenia docenia najlepszych

BRE Ubezpieczenia TUiR S.A. propaguje specjalistyczną wiedzę na temat ubezpieczeń oraz docenia osoby, które kształcą się w tym kierunku. Dlatego też, po raz kolejny ubezpieczyciel wsparł „Konkurs na najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych i społecznych” organizowany przez Rzecznika Ubezpieczonych, Fundację Edukacji Ubezpieczeniowej oraz Gazetę Ubezpieczeniową.

Do XIII edycji Konkursu wpłynęło łącznie 57 prac – 6 doktorskich, 26 magisterskich, 13 licencjackich i 12 podyplomowych, z czego aż 18 zostało nagrodzonych.

Jury Konkursu pod przewodnictwem dr Stanisława Rogowskiego wybrało 18 najlepszych prac o tematyce ubezpieczeniowej, w tym między innymi dot. świadomości ubezpieczeniowej w Polsce, prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, ubezpieczeń jako profilaktyki skutków ryzyk ekologicznych, a także czynników wpływających na kontynuację umów ubezpieczeń komunikacyjnych, inwestowania w fundusze inwestycyjne i polisy z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, zastosowania testów genetycznych w ocenie ryzyka ubezpieczeniowego oraz zarządzania zmianą społeczną na przykładzie systemu emerytalnego w Chile.

Laureaci Konkursu kształcili się w uczelniach z całej Polski, w tym m.in. Uniwersytetach Ekonomicznych we Wrocławiu, Poznaniu oraz Katowicach, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Szkole Głównej Handlowej, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Szczecińskim, Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, a także w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Konkurs na najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową został zainicjowany w 1998 r. przez Rzecznika Ubezpieczonych. Dotychczas nagrodzono ponad 200 prac o szeroko rozumianej tematyce ubezpieczeń.

„Z dużym zainteresowaniem przyglądamy się pracom zgłaszanym do Konkursu. Tematyka podejmowana przez studentów – zarówno tych nagrodzonych, jak i pozostałych zgłoszonych do Konkursu - jasno pokazuje największe wyzwania oraz szanse branży ubezpieczeniowej. Ciekawe analizy i konkluzje zawarte w dysertacjach niekiedy są także inspiracją dla nas, praktyków. Cieszę się, że Konkurs zainicjowany przez Rzecznika Ubezpieczonych, Fundację Edukacji Ubezpieczeniowej i Gazetę Ubezpieczeniową z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Inicjatywa Rzecznika Ubezpieczonych jest z pewnością cennym narzędziem edukacji ubezpieczeniowej, a zarazem skutecznym instrumentem promocji branży.” – powiedział Paweł Zylm – prezes zarządu BRE Ubezpieczenia TUiR S.A.

Rozwiązania oferowane i współtworzone przez BRE Ubezpieczenia zostały nagrodzone m.in.: Srebrnym Parasolem magazynu Home&Market, Godłem Teraz Polska, Laurem Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku 2012, tytułem Firma Roku 2011 przyznanym przez Kapitułę Polskiego Klubu Biznesu, Certyfikatem Najwyższa Jakość – Produkt Roku 2009, 2012 i 2013, w tym specjalnym wyróżnieniem Perła Najwyższej Jakości, a także tytułem Euromarka.

Ponadto, ubezpieczyciel może pochwalić się Rekomendacją Gazety Bankowej oraz tytułem Hit Roku, ALICJA 2007 miesięcznika Twój Styl, EUROPRODUKT – w konkursie pod patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz wyróżnieniem „Indywidualność Rynku - Merkury 2007”. BRE Ubezpieczenia otrzymało również prestiżowy tytuł „Najlepszy partner w biznesie 2012”, nagrodę „Order Finansowy” oraz wyróżnienie specjalne w konkursie „Srebrny Parasol” – przyznane przez redakcję Home&Market – a także nagrodę „Byka” przyznaną przez redakcję Gazety Giełdy Parkiet w konkursie „Byki i Niedźwiedzie” za aplikacje mobilne. W lipcu 2013 Towarzystwo BRE Ubezpieczenia odebrało także wyjątkową nagrodę – Perła Najwyższej Jakości 2013 - przyznaną przez Kapitułę Konkursu Quality International Najwyższa Jakość.