1.07.2013 Zniżki OC AC Warta

Warta, choć nie udostępnia narzędzia takiego jak kalkulator OC AC Warta, na swej stronie internetowej dość szczegółowo informuje o zniżkach OC AC, jakich udziela. 

Zniżki OC AC Warta

Firma szczyci się tym, że ma najszybciej przyznawane zniżki dla ostrożnych kierowców, znane jako zniżki za bezszkodową jazdę. Sprawdziliśmy, czy faktycznie zniżki OC AC Warta są warte grzechu i zdradzenia swego dotychczasowego ubezpieczyciela.

Jak można się dowiedzieć na stronie ubezpieczyciela: "60 proc. upustu na OC komunikacyjne przyznajemy przychodzącym do nas klientom, już po 3 latach jazdy bez wypadku. Dodatkowo osoby w wieku powyżej 35 lat nie muszą spełniać warunku wcześniejszego posiadania umów OC, co oznacza, że wystarczy legitymować się bezszkodowym doświadczeniem w jeździe np. autem służbowym, żeby mniej płacić ubezpieczając auto prywatne."

OC Warta - komu się opłaca?

Wychodzi na to, że ze względu na zniżki OC Warta przyciągnie do sibei kierowców, którzy nie chcą długo czekać na wysoką, 60% zniżkę OC. Oczywiście musi być spełniony warunek - taka zniżka przysługuje tylko tym kierowcom, którzy mają na koncie bezszkodową jazdę. Co warte (nota bene) uwagi, to brak konieczności posiadania polisy OC, by dostać zniżki na OC. Jedyne, czego wymaga firma, to udokumentowanie bezszkodowego przebiegu ubezpieczenia OC.

Niestety, nie znajdziemy na stronie żadnych informacji na temat zniżki oc dla mundurowych czy zniżki OC dla nauczycieli czy zniżki OC dla lekarzy.

Zniżki OC Warta porównanie

A jak to wyglada u innych ubezpieczycieli? Faktycznie, Warta ma się czym chwalić. Zwykle po trzech latach bezszkodowej jazdy można liczyć na 30 proc. zniżki w ubezpieczeniu auta. Przychodzący do Warty kierowcy już po 3 latach jazdy bez wypadku, mogą liczyć na 60 proc. zniżki. Łatwo policzyć, że przy składce podstawowej na poziomie 1 tys. zł u konkurencji taka osoba zapłaci za polisę 700 zł, a estymowany koszt OC Warta 400 zł. To daje 300 zł oszczędności!